چه مهارت هایی برای پولساز ترین شغل آینده لازم دارید؟

چه مهارت هایی برای پولساز ترین شغل آینده لازم دارید؟

  buy_icon  

همانطور که در ادامه خواهیم دید، بدون شک مهمترین شغل که در چند سال آینده به پولساز ترین شغل و پرتقاضا ترین تبدیل خواهد شد، مهندسی داده و هوش مصنوعی است. البته به گونه ای که آمار نشان می دهد همین حالا ها هم این توانایی در کشور های توسعه یافته مثل آمریکا و کشورهای اروپایی به پر درآمدترین شغل تبدیل شده است به طوری که بسیاری از فرصت های شغلی و تحصیلی فقط مختص به حوزه هوش مصنوعی و داده کاوی است. در آخرین گزارشی که معروف ترین سایت کاریابی حرفه ای دنیا یعنی لینکداین linkedin ارایه داده است (تصویر زیر) متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در جایگاه اول و دانشمند داده در جایگاه دوم در بین پرتقاضا ترین حرفه ها در سال 2020 قرار گرفته است.

منبع: https://www.c-sharpcorner.com/article/top-software-job-trends-in-2018/

و

https://business.linkedin.com/content/dam/me/business/en-us/talent-solutions/emerging-jobs-report/Emerging_Jobs_Report_U.S._FINAL.pdf

 

این آمار تنها به سایت معروف لینکداین ختم نمی شود. مطابق سایت indeed که بزرگترین سایت کاریابی انگلیسی زبان در سراسر جهان است، تعداد موقعیت های شغلی قرار گرفته در این سایت برای حوزه بیگ دیتا و داده کاوی رشد باور نکردنی 5 برابری داشته است (تصویر زیر).

 

منبع: https://thebossmagazine.com/data-science-career-trends/

 

حال به بهترین قسمت میرسیم، یعنی میزان درآمد متخصصان هوش مصنوعی در بین دیگر حرفه ها و مهندسان چگونه است؟ همانطور که در شکل زیر می بینید دستمزد یک مهندس داده در شرکتی مثل فیسبوک یا مایکروسافت حدود 120هزار دلار سالیانه است یعنی ماهی حدودا 10 هزار دلار!! که در مقایسه با دیگر تخصص ها و مهندسان بیشترین رقم را به خود اختصاص می دهد و گاها در حدود حداقل دو برابر است.

از آنجایی که افراد با این توانایی ها در حوزه های هوش مصنوعی و داده کاوی به خصوص در ایران بسیار کم است بسیاری از شرکت ها در تکاپو برای جذب چنین افرادی هستند. به صورتی که حتی شرکت های اروپایی به صورت ریموت از سراسر جهان نیرو می گیرند.

به طور خلاصه از تمامی این آمارها مشخص است که بازار اشتغال به سرعت به سمت نیاز به افراد با توانایی های با هوش مصنوعی، داده کاوی و تحلیل داده می رود و برد با کسانی است که زودتر این نیاز را برطرف سازند. اهمیت این حوزه بر کسی پوشیده نیست و فارغ از اینکه در چه رشته ای تحصیل کرده اید و یا در چه شرکت یا کارخانه ای کار میکنید، داشتن چنین مهارت در کنار مهارت اصلی خودتان، شما را متمایز خواهد کرد زیرا هر ارگانی فارغ از حوزه فعالیت خودش نیاز به متخصص هوش مصنوعی خواهد داشت.

من به مدت سه سال است که عمده فعالیت و تمرکز خودم را بر گسترش این حوزه و مشاوره به افراد گذاشته ام به صورتی که پس از برگزاری دوره های متعدد مباحث اساسی را در قالب یک دوره جامع و فشرده در آورده ام تا افراد با هر سطح توانایی و دانشی بتوانند وارد این حوزه شوند و بسته به علاقه و تخصص خودشان یک مبحث خاص در هوش مصنوعی را دنبال کنند و بتوانند پروژه های کاربردی و عملی را به سرانجام برسانند.

برای ورود به حوزه هوش مصنوعی و داده کاوی بدون اینکه نیاز باشه پیش نیاز خاصی بدونید، تنها کافی است دوره جامع یادگیری ماشین و داده کاوی را تهیه کنید و گام به گام پروژه ها را دنبال کنید. بیش از 20 پروژه کاربردی شامل پیش بینی بورس و قیمت خانه و اتومبیل، تشخیص بیماری ها، سیستم های پیشنهاد دهنده، کار با انواع داده و … در این دوره قرار گرفته است. این دوره با تخفیف ویژه 50 درصد به مدت محدود برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است که قابل تهیه از فرانش، بزرگترین پلتفرم آموزشی کشور می باشد. برای بهره مندی از تخفیف کافی است کد iran99 را هنگام خرید وارد نمایید. برای مشاهده جزییات دوره و خرید اینجا را کلیک کنید.

در صورت استفاده از مطالب این سایت لطفا به سایت ارجاع دهید